Brněnská muzejní noc je součástí Festivalu muzejních nocí, který pořádá Asociace muzeí a galerií ČR za podpory MK ČR. Uskutečňuje se za finanční podpory statutárního města Brna a významným způsobem se na ní podílí Dopravní podnik města Brna, který zajišťuje bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.

Dům umění města Brna
www.dum-umeni.cz

Dům pánů z Kunštátu a Galerie G99, Dominikánská 9

Výstavy:
Miroslav Šnajdr. Retrospektivní výstava olomouckého umělce, hudebníka a výtvarníka, jehož malířské a kreslířské dílo se utvářelo od šedesátých let v kontextu s českou informelní malbou.
Guma Guar. Skupina vizuálních umělců a experimentálních elektronických hudebníků, zakládající svou tvorbu na naplnění politického poslání umění a také přesvědčení o možnosti pomocí použitých forem umění měnit svět.

Umění na vlastní oči, uši a ruce
Animace ve výstavách, ve spolupráci s katedrou výtvarné pedagogiky PdF MU
Dětská dílna pro děti od 5 do 12 let — kresba, malba, koláž — pod odborným vedením studentek PdF MU
Grafické pratitudy — experimentální přenos hudby inspirované M. Šnajdrem do vizuální podoby, kresba, grafika za poslechu. Zhudebňování vizuálního obrazu
Gesto — hmatová malba, gestická expresivní malba bez zrakového kontaktu, malba přírodními materiály, inspirace art brut
Povídání s obrazem — tvorba audioprůvodce expozicí, kolektivní projekt
Tvorba objektů z netradičních materiálů a jejich instalace na ochozu, inspirace proudem informel
Zvukomalba — audio workshop — záznam zvuku a jeho přenos do vizuální formy v prostoru galerie, použití diktafonu
Hudební bazar — komponování audiovizuálních skladeb a jejich okamžitá reprodukce přítomným hudebním interpretem na principu „jukebox“, workshop o délce max. 60 minut

Program na nádvoří
Artjarmark — odpolední a večerní prezentace mladých výtvarných umělců
Malá nezávislá noční hudba — VJ, DJ, malá nezávislá hudební tělesa — hudba, tanec, projekce. Protančete se večerem do hluboké muzejní noci.

CZECH GRAND DESIGN — Hotel AVION, Česká 20  
Výstava je součástí stejnojmenné výroční ceny Akademie designu České republiky udělované od roku 2006. Mimořádnou událostí spojenou s touto výstavou je její instalace v doposud nepřístupných prostorách kavárny slavného funkcionalistického hotelu Avion, který byl postavem roce 1927 podle návrhu Bohuslava Fuchse.

Dům umění, Malinovského nám. 2
Objekt uzavřen z důvodu rekonstrukce!